KLİMA VE HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Home / KLİMA VE HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Klima Santrali, Isı Geri Kazanım (HRV) Cihazı, Jet Fan Sistemi, Davlumbaz Havalandırma, Spiro Kanal …

KLİMA SANTRALİ


İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin en önemli elemanı olan klima santralleri ortamın taze hava miktarını kontrol ederken, sıcaklık ve nem oranlarının da hassasiyetle ayarlanmasına olanak tanır. Ayrıca klima santralleri ortam havasında bulunan toz, parçacık ve klima santrali tipine göre mikro organizmaları da başarılı bir şekilde filtreleyebilir. Günümüzde paket tip klima santralleri otomasyon sistemi ile kontrol edilebilmesi, kullanım kolaylığı ve az yer kapladığı için daha çok tercih edilmektedir.

 

ISI GERİ KAZANIM (HRV) CİHAZI


Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzos havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır ve havalandırmadan kaynaklanan oda sıcaklığı değişiklikleri düzenlenir.Böylece sürekli olarak rahat ve temiz bir ortam sağlanmış olur. Konvensiyonel havalandırma sistemlerinde taze havadan gelen ilave klima yükleri bulunmaktadır.Isı geri kazanım cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır.

 

JET FAN


Oto park ve tünel içerisinde hava akımını kontrol etmek, yönlendirmek ve tahliye etmek için kullanılır. Kanallı sisteme göre kıyaslandığında daha az uygulama maaliyeti ve daha çok araç park alanı gibi kullanım alan genişliği sağlar. İşletmede daha az işletim maaliyeti ve ses seviyesi oluşturur.

Otopark ve Tünel duman tahliye ve havalandırılması için idealdir. Fan ve susturucu ekipmanlarından oluşmaktadır.

 

DAVLUMBAZ HAVALANDIRMA


Endütriyel Davlumbaz Hava toplama dörevi gören davlumbazlar çıkan duman ve kokuları haznesinde toplayarak fanın dumanı yakalamasına ve koku ve dumanın yayılmamasını sağlaması için üretilmektedir… Davlumbazlar paslanmaz malzemeden yağ filitreli yağ filitresiz duvar tipi yada orta tip olarak istenilen ölçü ve ebatlarda üretilmektedir.