DOĞALGAZ TESİSATI

Home / DOĞALGAZ TESİSATI

Doğalgaz Tesisatı, Endüstriyel Filtreleme – Sulu Baca, Jet Cap Bacalar, Endüstriyel Filtreleme …

DOĞALGAZ TESİSATI


Enerji Üretim Tesisleri, Kimya ve Petrokimya Tesislerinde ve Endüstriyel Sanayi Tesislerinde, endüstriyel tesisat borulama yapılmaktadır. Kullanılacak akışkana uygun özel çözümler üreterek, paslanmaz çelik, alaşımlı çelik, karbon çeliği, yüksek alaşımlı çelik boru gibi malzemeler ile projelendirme, imalat ve uygulama yapılmaktadır.

Cb Mekanik uluslararası standartlarda ve kalitede proje safhasından, imalat ve işletmeye alınmasına kadar tüm endsütriyel tesisat proje ve taahhüt hizmeti vermektedir.

 

ENDÜSTRİYEL FİLTRELEME – SULU BACA


Duman gazı yıkama ve filtreleme sistemleri, özellikle kömür veya fuel oil gibi yüksek kükürt oranlı yakıtlar kullanan kazanların, bacaya verilen duman gazları içerisinde bulunabilecek kül, kurum, vb. partiküller ile çevre sağlığına zararlı kükürt dioksidin tutulması ve ayrılmasını sağlamak amacıyla kullanılırlar.

Bu amaçla, kazan duman gazı, kapasite ve sıcaklığına uygun özelliklerde bir aspiratör vasıtasıyla emilerek yıkayıcılı klasik siklona verilmektedir. Siklon girişinde ve içinde gerekli yerlere yerleştirilen düzenekler ile duman gazları içine su püskürtülmekte, böylece küçük taneciklerin birleşmesi ve ıslanarak ağırlaşması sağlanarak siklon tutma verimi arttırılmakta, aynı zamanda duman gazları içindeki kükürt dioksidin yıkanarak ayrılması sağlanmaktadır.

 

 JET CAP BACALAR


Jetcap, çevre yönetmeliği gereğince tüm proses bacalarında yapılması zorunlu olan baca şapkası jet cap olarak adlandırılmaktadır. Atık gazların dikey eksende atmosfere basınç ve hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olurken dış etkenlerden, yağmur, kar vb.baca şapkası içindeki konikte toplanır ve burdan tahliye borusu ile sisteme girmeden bacayı terkeder.